Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
28 postów 322 komentarze

Katastrofy z winy człowieka - historia pisana

ForensicTools - Smoleńsk : Katyń : Russia : Polska

„Kosa” na ślimaki czyli zdejmowania biskupa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Biskup na szczęście nie miał święceń, a ślimaki smakowały wykładziną – oto najważniejsze konkluzje po brawurowej akcji antyterrorystów w luksusowej warszawskiej restauracji.

Komisarz Bernard zdążał swoim bolidem 125p do Komendy Stołecznej. Przejeżdżał właśnie obok luksusowej restauracji Ambasador, która nieodmiennie kojarzyła mu się z wielkim światem, szpanem i wyższymi sferami . Rozmarzył się: pewnego dnia wkroczę do ekskluzywnego wnętrza Ambasadora, zamówię najbardziej wykwintny posiłek i otoczony warszawską societą długo będę się nim delektował.

Z marzeń do rzeczywistości przywrócił go zimny powiew  – szczelność auta nie spełniała podstawowych norm  bhp, a dodatkowe napowietrzenie było w standardzie.


Komisarz miał zaplanowane szkolenie dla licznej grupy funkcjonariuszy załóg patrolujących stolicę. Spotkanie było zaplanowane w bardzo dużej sali, co powodowało pewne zakłopotanie Bernarda. Był wprawdzie osobą dosyć wygadana – bądź co bądź negocjator! – ale ogromne audytorium przerastało jego elokwencję. Jak tu rozmawiać z takim tłumem? – zastanawiał się, żałując nie ma na podorędziu jakiegoś biskupa, który mógłby to i owo podpowiedzieć. No, ale biskupa w pobliżu nie było. Ba – nawet wikarego...[vide/źródło: polecam dalszy tekst ]

 

Autor artykułu:

Dariusz Loranty

Były negocjator policyjny, ekspert Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KS Policji. Szef i wykładowca Podyplomowego Studium Negocjacji Policyjnych i Kryzysowych.

Polecam: ForensicTools. - paraben.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY