Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
28 postów 322 komentarze

Katastrofy z winy człowieka - historia pisana

ForensicTools - Smoleńsk : Katyń : Russia : Polska

Deutsche Bank w kłopotach - Немецкий банк близки к банкротству

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Agencja ratingowa Fitch grozi obniżeniem oceny wiarygodności kredytowej ośmiu dużym instytucjom finansowym, w tym Deutsche Bankowi - napisała "Sueddeutsche Zeitung".

Oprócz Deutsche Banku, który - jak podkreśla "SZ" - ma czwartą najwyższą wycenę wydawaną przez Fitch "AA-", na liście instytucji finansowych obserwowanych przez agencję znalazły się również amerykańskie: Bank of America, Morgan Stanley i Goldman Sachs, a w Europie: Barclays, BNP Paribas, Credit Suisse i Societe Generale.
niemiecki bank ku bankructwu, Немецкий банк близки к банкротству
Zdaniem "SZ" kolejna obniżka wyceny wiarygodności wydaje się być kwestią czasu. Równocześnie agencja Fitch obniżyła długoterminowe oceny szwajcarskiego Banku UBS i niemieckich: Landesbank Berlin i Berlin-Hannoverschen Hypothekenbank (Berlin Hyp). Agencja Fitch uzasadnia, że na decyzję wpłynęły obecne wyzwania gospodarcze oraz zmiany w regulacjach. Mimo iż banki te należą do największych instytucji finansowych, "najnowsza historia pokazała, że nawet największe banki mogą runąć" - przekonuje agencja. Wskazuje, że obecne czynniki ryzyka są podobne do tych z czasu kryzysu z 2008 roku. Wiele europejskich banków jest obciążonych obligacjami nadmiernie zadłużonych krajów strefy euro np. Grecji czy Portugalii, wartość tych papierów jest znacznie niższa, niż w momencie ich zakupu.

W czwartek wieczorem agencja ratingowa Standard&Poor's obniżyła do poziomu "AA-" wiarygodność kredytową Hiszpanii. Wcześniej to samo zrobiła agencja Fitch. We wtorek obie agencje obniżyły rating 10 hiszpańskich banków, np. Santander i BBVA.

W czwartek szef Deutsche Banku Josef Ackermann zdecydowanie sprzeciwił się propozycji przewodniczącego KE Jose Manuela Barroso w sprawie skoordynowanej rekapitalizacji unijnych banków oraz podniesienia minimalnego poziomu ich funduszy własnych, żeby uniknąć rozprzestrzeniania się kryzysu zadłużenia.

- Wydaje mi się wątpliwe, by wzrost poziomu własnych funduszy banków był odpowiednią metodą rozwiązywania kryzysu długu - oświadczył w Berlinie Ackermann. W środę wieczorem niemiecka federacja banków prywatnych (BdB) wyraziła podobną opinię na temat propozycji KE.

Propozycja Barroso jest częścią przyjętego w środę przez KE planu antykryzysowego przed szczytem UE (23 października); plan dotyczy pięciu obszarów unijnych działań, w tym m.in. wzmocnienia europejskich banków. Na szczycie przywódcy mają zdecydować, jak powstrzymać kryzys zadłużenia w eurolandzie, który z Grecji rozlewa się na Włochy i Hiszpanię i osłabia banki. Dekapitalizacja banków znajduje się też w centrum francusko-niemieckich propozycji ratowania strefy euro. (źródło: niezależna )

 

ForensicTools

KOMENTARZE

 • @...
  Oficjalny list z Banku z Ofertą do swojego potencjalnego Klienta:

  "Panie Sk......u, proponujemy kartę kredytową

  "Szanowny Panie Sk....u, proponujemy otwarcie konta w naszym banku i kartę kredytową". List tej treści otrzymał jeden z klientów banku - informuje Daily Mail.

  Mieszkaniec Lancaster był oszołomiony, kiedy otrzymał list z banku zachęcający do otwarcia konta i karty kredytowej. Nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że pismo, choć zawierało poprawny adres, było zaadresowane do pana F.... Off (S....a). W okienku adresowym na kopercie wulgaryzm został zamazany ale w liście przewodnim można było w całej okazałości przeczytać, jak bank określa swojego klienta.

  Steve Smith, adresat listu nie może uwierzyć, że bank nie ma systemu blokującego takich wulgaryzmów. Chciał przenieść swoje konto do banku Halifax (który był nadawcą listu) ale po całym zajściu nie ma na to ochoty.

  Najdziwniejsze w całej sprawie jest to, że jeszcze przed dostarczeniem ktoś wyłamał foliowe okienko w kopercie i zamazał wulgaryzm. "Jest więc jasne dla mnie, że ktoś zauważył błąd ale nie zrobił nic by przesyłka nie została cofnięta".

  W kopercie był list przewodni również rozpoczynający się wulgaryzmem. Mało tego, przesyłka zawierała też wniosek wypełniony już przez bank, gdzie także zamiast imienia i nazwiska był wulgaryzm.

  Pan Smith złożył reklamację na piśmie ale otrzymał z banku bardzo zaskakującą odpowiedź. "Proszę się nie przejmować. To pewnie sabotaż byłego pracownika naszej firm".

  Po pewnym czasie bank przesłał klientowi przeprosiny, zrzucając winę na "godny pożałowania błąd aplikacji przygotowującej przesyłki". (źródło: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/362572,panie-sk-u-proponujemy-karte-kredytowa.html )

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY