Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
28 postów 322 komentarze

Katastrofy z winy człowieka - historia pisana

ForensicTools - Smoleńsk : Katyń : Russia : Polska

Pan Jarosław Kaczyński: Słowa o Merkel to był mój błąd

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wypowiedź na temat kanclerz Niemiec Angeli Merkel na ostatniej prostej kampanii wyborczej to był mój błąd, ale to mniej zaszkodziło niż inne rzeczy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

 Jak mówił Kaczyński, przyczyny przegranej PiS w wyborach są konkretne - bardzo udany z punktu widzenia PO spot "Oni pójdą na wybory" przy jednoczesnym błędzie ze strony niektórych posłów, którzy poręczyli za zatrzymanego kibica."Przy czym nie mam do nich o to pretensji. Stwierdzam tylko, że był to błąd, który ułatwił grę drugiej stronie. Kolejna sprawa to wypowiedź w książce na temat Angeli Merkel. Nie ukrywam, że to był mój błąd. Mamy już badania w tej sprawie - to mniej zaszkodziło niż inne rzeczy" - mówił szef PiS.

Według Kaczyńskiego kolejne sprawy, które zaszkodziły to: sensacyjne, ale nie poparte nowymi faktami publikacje dotyczące katastrofy smoleńskiej oraz prowadzona aż do niedzieli wieczorem akcja profrekwencyjna. "To był kolejny element kampanii, bo osoby zachęcające do wyborów były kojarzone z PO, a niektóre z nich pojawiły się na wieczorze wyborczym" - podkreślił.

Pytany o doniesienia jakoby Zbigniew Ziobro liczył szable i sam mógł opuścić PiS, albo, że ma zostać usunięty z partii, bo nie pomagał dosyć mocno w kampanii, prezes PiS odparł: "Nikt nie ma zamiaru go w tej chwili usunąć...".

Dopytywany: z naciskiem na "nie ma zamiaru" czy w "tej chwili", stwierdził: "Mówię, że nie widzę żadnych przesłanek do tego". "Były różnego rodzaju zgrzyty, ale nie one wpłynęły na wynik wyborów. Pomysł na wychodzenie z partii byłby teraz - poza kwestiami moralnymi - objawem totalnego szaleństwa. Mam nadzieję, że jest to tylko przejaw dobrze mi znanej od dziesięcioleci kampanii, według której kiedyś PC, a potem PiS miały się rozpaść po każdych wyborach" - zaznaczył. (źródłoi: PAP)

 ForensicTools

KOMENTARZE

 • @...
  To był błąd? Przecież pani Merkel w młodości należała do FDJ-u... biegała z tymi maoistowskimi szturmówkami i nawoływała do światowej rewolucji kulturalnej, a teraz trzeba ją za to przepraszać?

  To pan Jarosław Kaczyński tak sam z siebie wtedy to powiedział o Merkel, czy mu jakiś jego doradca to podpowiedział, żeby tak powiedział?

  Nie rozumiem, dlaczego pan Jarosław Kaczyński teraz przeprasza za swoje słowa, jeżeli można być pewnym na 100% tego, że to właśnie komuniści niemieccy ją wylansowali na kanclerza Niemiec. Agentką komunistów nie była, będąc działaczką Freie Deutsche Jugend (FDJ)?

  No nasz prezydent Kwaśniewski oraz pan premier Oleksy też nie byli podobno komunistycznym agentami, za to najwięcej agentów znalazło się na liście Wildsteina, w tym wielu zwykłych szarych Polaków, którzy byli ofiarami systemu komunistycznego, a dzisiaj najwięcej agentów krąży wokół PiS-u, aby go rozbić od środka. Zwłaszcza koło pana Ściosa i pana Macierewicza. Polska to w takim razie naród agentów i tajnych współpracowników, oprócz byłych komunistów i ludzi z KOR-u, UW, UD, SLD, PSL-u i PO, oni wszyscy są nieskazitelni i czyści jak łza...

  Czy w czasie rządów PiS-u złapano chociaż jednego agenta sowieckiego działającego na szkodę państwa polskiego? WSI rozwalono, to fakt..., ale czy ktoś został ukarany karą wiezienia za szpiegostwo na rzecz innego Państwa?!
 • „to mniej zaszkodziło niż inne rzeczy”
  A konkretnie rzecz jedna. Ta:

  http://www.scribd.com/doc/38954583/Węglowodory-Produkcja-podziemna-ze-złoż-węgla

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY