Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
28 postów 322 komentarze

Katastrofy z winy człowieka - historia pisana

ForensicTools - Smoleńsk : Katyń : Russia : Polska

zobacz co można zrobić w 2-lata, dodatkowo 1,3 miliona miejsc pracy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czasie całego okresu naszych rządów postępował spadek bezrobocia, i to w sytuacji, w której coraz mniej Polaków wyjeżdżało z kraju, a coraz więcej osób powracało z zagranicy (w 2007 roku wracających było już więcej niż wyjeżdżających)...

...Dlatego do największych sukcesów naszych rządów należy zaliczyć utworzenie ponad 1,3 mln nowych miejsc pracy.
wiemy że pis mial wiecej miejsc pracy, o 1,3 milona ^
Zwiększenie liczby miejsc pracy wynikało z szybkiego wzrostu gospodarczego, który w ciągu tych dwóch lat osiągnął poziom ok. 13 proc. – ponad 6 proc. rocznie. Płace realne były na koniec roku 2007 o 22 proc. wyższe w stosunku do roku 2005. Tylko w 2007 r. eksport wzrósł o 19,3 proc. Systematycznie rosła konsumpcja. Inflacja była niska, a deficyt budżetowy utrzymywał się na bezpiecznym poziomie. Wszystkie te sukcesy osiągnięto przy średniej koniunkturze w gospodarce światowej.
 
Dzięki energicznym działaniom aparatu państwowego wymierzonym w praktyki monopolistyczne umocniła się pozycja konsumenta. Szczególnie wyraźna poprawa nastąpiła na rynku usług telekomunikacyjnych. W czasie naszych rządów ceny usług dla konsumentów spadły na tym rynku średnio o ok. jedną trzecią. Liczba użytkowników telefonii komórkowej wzrosła o trzy czwarte, średnia cena za minutę połączenia obniżyła się o ponad połowę, niemal potroiła się liczba połączeń.

statystyki rządowe: (źródło) STATY...

KOMENTARZE

 • Polski Rolniku dotacje z Unii, koniec - wybierz PiSklęta, a trzodę? - urodzaj...
  Zadbać o środki finansowe na rolnictwo
  Musimy zatrzymać ciągle spadające po 2007 roku wydatki na rolnictwo. To konieczne, żeby prowadzić aktywną politykę rolną oraz spełniać wymogi określające nasz wymagany wkład niezbędny do realizacji programów UE.
  http://programpis.org.pl/data/images/thumbs/rolnictwo_img_387x266.jpg
  Dlatego po uzgodnieniach z partnerami społecznymi chcemy wprowadzić długoletnią ustawę rolną. Określi ona najważniejsze zadania np. współfinansowanie z budżetu państwa dopłat bezpośrednich dla rolników czy wkładu publicznego koniecznego do wykonania Programu rozwoju obszarów wiejskich. Porównując z działaniami koalicji PO-PSL, lepiej dbaliśmy o ochronę interesów naszych rolników w Unii Europejskiej. Musimy domagać się, aby dopłaty dla polskich rolników przestały być niższe niż dla rolników „starych” krajów UE. Konieczny jest m.in. powrót do ochrony wrażliwych sektorów rolnictwa: rynków owoców miękkich oraz tytoniu. Rolnicy zajmujący się ich produkcją ponieśli duże straty za czasów ekipy Donalda Tuska. Z powodu zaniedbań obecnego ministra rolnictwa poważnie zagrożone są też takie branże rolnictwa, jak produkcja zbóż, mleka, mięsa i cukru.
 • studencie Internet w każdym domu, dziś proponują blokować idź do urny wrzuć pomstę...
  Widzimy wyraźny problem związany z równym dostępem młodych ludzi do studiów. Obecnie, im wyższy jest poziom wykształcenia i zamożności rodziców, tym większe są szanse dostania się dziecka do renomowanych uczelni państwowych. Fikcją staje się konstytucyjna zasada bezpłatnych studiów w szkołach publicznych. Przy okazji gruntownej nowelizacji konstytucji sprawa ta powinna być jednoznacznie określona, aby nie było rozbieżności między gwarancjami prawnymi a praktyką.
  http://programpis.org.pl/data/images/thumbs/mlodziez_img_387x266.jpg
  Ewentualne opłaty za studia, jeśli wyraźnie dopuści je konstytucja, powinny być w państwowych uczelniach wyjątkiem, nie zaś regułą, jak bywa obecnie. Dopuszczamy opłaty np. za egzaminy poprawkowe. Nie zgadzamy się natomiast z wprowadzoną niedawno przez ekipę Donalda Tuska, zasadą opłaty za drugi kierunek studiów. To uderza w najbardziej ambitnych młodych ludzi. Dlatego zaskarżyliśmy tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

  źródło: [link]dobry program - http://programpis.org.pl/32,mlodziez.html [/link]
 • nowe karetki i angaże dla Ratowników Ratownictwa Medycznego...
  Przyjęty przez koalicję PO-PSL pakiet ustaw zdrowotnych powoduje, że najważniejszy będzie wynik finansowy kosztem efektów zdrowotnych i leczniczych. Podstawową zasadą rządzącą instytucją zdrowotną staje się zysk, któremu podporządkowane zostaje dobro chorego. Stoimy na stanowisku, że w systemie ochrony zdrowia powinien dominować sektor publiczny. Takie rozwiązanie podpowiadają doświadczenia innych państw europejskich. Dlatego przeciwstawiamy się komercjalizacji szpitali, która może być wstępem do ich prywatyzacji. Jesteśmy zdecydowani odwołać się do woli Narodu, który w tak ważnej sprawie, jaką jest własność szpitali, http://programpis.org.pl/data/images/thumbs/zdrowie_img_387x266.jpg powinien wypowiedzieć się w ogólnokrajowym referendum. Wprowadzimy ustawę o sieci szpitali publicznych. Wskaże ona te jednostki, które będą finansowane z budżetu i stworzą system szpitali, w których świadczenia medyczne gwarantowane ze środków publicznych będą udzielane wszystkim Polakom. Nigdy nie byliśmy przeciwnikami powstawania szpitali prywatnych. Zdecydowanie nie zgadzamy się jednak na jakąkolwiek formę prywatyzacji szpitali publicznych.

  źródło: Dobra Praca - http://programpis.org.pl/23,zdrowie.html
 • dotacje dla wscodniej polski, mazury, lubelskie, białystok do odmrożenia, praca i dobra płaca...
  Jesteśmy zwolennikami zrównoważonego rozwoju Polski, dlatego wspieramy rozwój regionalny oparty na zasadzie solidarności. Rozwojowi aglomeracji powinno towarzyszyć unowocześnianie także średnich i małych miast oraz wsi. Polacy – niezależnie od miejsca zamieszkania – muszą mieć takie same szanse na godne życie, dostęp do opieki zdrowotnej, oświaty, kultury, urzędów.
  http://programpis.org.pl/data/images/thumbs/polska_rownych_szans_img_387x266.jpg
  Niezbędna jest sieć dróg pozwalająca bez trudu poruszać się po gminie i powiecie oraz dojechać do wielkiego miasta. Naszym celem jest szczególna pomoc w rozwoju obszarów, które bez pomocy państwa skazane są na margines. Dbając o wyższy standard życia Polaków, z budżetu państwa będziemy wspierać wszystkie regiony kraju. Szczególnej pomocy wymagają zwłaszcza tereny wiejskie oraz cała Polska wschodnia.

  źródło: Dobra Pensja również dla Wschodniej wschodzącej Polski - http://programpis.org.pl/30,polska-rownych-szans.html
 • zapewniamy, warto...
  Powodzenie strategicznego projektu uruchomienia eksploatacji gazu łupkowego, korzystnego dla polskiego państwa, wymaga zrozumienia i współpracy ze strony wszystkich środowisk politycznych w kraju i - może przede wszystkim - poparcia ze strony większości Polaków. Tak było, gdy staraliśmy się o wejście do Paktu Północnoatlantyckiego, podobnej mobilizacji potrzebujemy teraz. Kolejne rządy w Polsce popierały nasze przystąpienie do NATO, tak i kolejne rządy powinny poprzeć inwestycje firm amerykańskich w Polsce. Będziemy te inwestycje wspierali i tłumaczyli ich korzyści. Wspierając ten proces musimy stale pamiętać o trwałym zabezpieczeniu interesów polskiego państwa w tym przedsięwzięciu.

  źródło: Energetyka Polska - http://programpis.org.pl/data/images/thumbs/bezpieczenstwo_energetyczne_img_387x266.jpg
 • zabierz pupę na wybory, zyskaj już dziś....
  http://m.nowyekran.pl/f1ebcffb3f467fec2e34d85337a20a54,0,0.jpg

  złap link:> http://forensictools.nowyekran.pl/post/27508,reaktywacja-pieknych-polek-zabierz-pupe-na-wybory
 • Tworzenie miejsc pracy przez rząd?
  Przepraszam bardzo, a to jakieś etatystyczne przechwałki? "Do największych sukcesów naszych rządów należy zaliczyć utworzenie ponad 1,3 mln nowych miejsc pracy". Czy ja Gierka słyszę? Jeśli rząd może tworzyć jakieś miejsca pracy, to co najwyżej w budżetówce, ale to z reguły marnowanie pieniędzy, a nie sukces.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY